FRP LOCK

W smartfonach opartych na Androidzie 5.0 i wzwyż wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie telefonu tzw. Factory Reset Protection (FRP). Polega ono na tym, że po przywróceniu ustawień fabrycznych, urządzenie prosi o weryfikację poprzez podanie adresu e-mail (konto gmail) oraz hasło.

 

 

Kupując nowego smartfona, przy pierwszym uruchomieniu przechodzimy etap konfiguracji. Przechodzimy kolejne kroki dochodząc do momentu, w którym urządzenie pyta czy chcemy się zalogować do swojego konta e-mail (konto gmail). Czy musimy to robić? Oczywiście nie musimy jednak musimy się liczyć z tym, że nie będziemy mogli pobierać aplikacji ze Sklepu Play. Co natomiast jeśli zalogujemy się na swoje konto gmail? Nasz telefon wtedy zostaje na stałe przypisany do naszego e-maila i w przypadku przywrócenia ustawień fabrycznych nie będziemy mogli z niego korzystać do momentu, aż podamy nasz adres e-mail i hasło.

„Ratunku! Zresetowałem/am telefon i nie pamiętam adresu e-mail/hasła!”. Spokojnie, jesteśmy my  Jesteśmy w stanie usunąć to zabezpieczenie. Wystarczy dostarczyć telefon do nas. Czas odblokowania jest zależny od telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *